-
Posts
28 -
Joined
-
Last visited
About Fruinga
- Birthday 04/26/1991
Information
-
Kön
Male
-
Bostadsort
Skellefteå
Kontakta medlemmen
-
Skype
fruingaa
Recent Profile Visitors
560 profile views
Fruinga's Achievements

Member (2/5)
2
Reputation
-
hehe men samtidigt som det är 1 enda så är det ju även bara 1 ända också så egentligen så hade jag inte fel
-
Ismo mitt problem är att det är bara 1 enda i min omgivning som flugfiskar så har inte tillgång till så mycket
-
Okej, tror du har rätt Staffan. Jag förstår vad du menar och tänker Andre, men ibland så är det bara distansen man vill åt och inte precisionen. Håller även med om att evotec 100 är en riktigt riktigt bra lina men tycker lite bättre om opti stillwater.
-
Staffan, vad säger du om Loop opti max distance linan? Den bör ju vara riktigt fin om man hittar ett spö som orkar bära upp linan
-
Jaså! lät som en fin kombo
-
Hejsan! Jag vill ha tips på riktiga kastkanoner, även nyfiken på vilka linor man använder till dessa spön.
-
Jag testar att fråga här : Jag har haft både ett Evotec med X-grip och ett Xact och av båda har jag blivit allergisk, Handen har blivit röd,börjat klia och börjat svälla upp när jag har fiskat med dem spöna när handtaget blivit blött. Kan det ha något att göra med limmet? Eller har ni några andra förslag?
-
Hejsan är det någon som vet du extremt noga det är att följa linklassen som ofta står på ett flugspö. jag har hört att ibland går man över några gram för att få det mer lättkastat om det blåser lite. Stämmer det ? Sen när jag ställer en fråga kan jag ställa en till. Vet någon vikten på Loop Evotec 100 #5 Loop opti stillwater flyt #5 Guideline Fario flyt #5 SA Mastery SBT flyt #5 Hoppas någon har svar på något iallafall!
-
Kul att höra allas åsikter! I slutändan är det nog väldigt mycket smaksak
-
Tack Oscar, det ska jag läsa om jag blir accepterad